JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY W GABINECIE ZABIEGOWYM?

 

 

Przed wizytą w gabinecie zabiegowym usuń z paznokci lakier, szczególnie jeśli masz pedicure hybrydowy. Gabinet nie dysponuje środkami do usuwania lakieru hybrydowego i żelowego, w związku z czym nie będzie można przeprowadzić pełnej diagnostyki ani wykonać pełnego zabiegu pielęgnacyjnego / leczniczego. Natomiast konieczność usunięcia zwykłego lakieru lub odżywki niepotrzebnie wydłuży czas zabiegu oraz zwiększy jego koszt.

 

Ubierz się komfortowo - najwygodniejsze będą luźne spodnie z nieco szerszymi nogawkami (łatwymi do podwinięcia na czas zabiegu) oraz skarpetki.

 

Pamiętaj o dostarczeniu lekarzowi aktualnych badań laboratoryjnych, szczególnie wyniku HbA1c. W niektórych sytuacjach może być konieczne wykonanie rtg stóp lub usg dopplerowskiego tętnic stóp - o takiej potrzebie poinformuje cię lekarz na pierwszej wizycie po zebraniu wywiadu i wykonaniu wstępnego badania stóp.

 

 

 

PRZEBIEG WIZYTY W GABINECIE ZABIEGOWYM

 

Lekarz zbierze wywiad na temat twojego aktualnego problemu oraz historii twojej choroby, a następnie przystąpi do badania stóp - oglądaniem, dotykiem, za pomocą monofilamentu do badania czucia dotyku oraz urządzenia o nazwie tip-term do badania czucia temperatury, a jeśli zajdzie taka potrzeba, również innymi przyrządami. Po badaniu zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna stóp. W zależności od aktualnego stanu stóp lekarz wykona zabieg pielęgnacyjny lub leczniczy, po którym również będzie wykonana dokumentacja fotograficzna. Zdjęcia zostaną dołączone do elektronicznej dokumentacji medycznej.

 

Wizyta zakończy się wydaniem pisemnych zaleceń odnośnie dalszego postępowania wraz z niezbędnymi receptami i skierowaniami.

SYTUACJE SZCZEGÓLNE

Niniejsza witryna ma charakter wyłącznie informacyjny, a publikowane treści mają na celu edukację diabetologiczną oraz promowanie szeroko pojętej świadomości zdrowotnej i zdrowego trybu życia. Na podstawie uzyskanych informacji nie należy podejmować samodiagnozowania ani samoleczenia i w żadnym wypadku nie mogą one zastąpić wizyty u lekarza.

 

 

Polityka prywatności

Diabetolog Katarzyna Wakulińska, gabinet prywatny Zielona Góra - cukrzyca, stopa cukrzycowa, otyłość.

STOPY W CUKRZYCY

Chorzy na cukrzycę mogą ćwiczyć, a nawet uprawiać sport wyczynowy